Bush: Ndihem thellësisht i prekur nga situata në Afganistan

10:10 | 17 Gusht 2021

Ish -presidenti amerikan George W. Bush tha se ai dhe ish -zonja e parë Laura Bush ndihen thellësisht të prekur nga ngjarjet që po ndodhin në Afganistan.

“Laura dhe unë po ndjekim me vëmendje ngjarjet tragjike që po ndodhin në Afganistan dhe jemi thellësisht të prekur. Ne jemi pranë njerëzve afganë që kanë vuajtur aq shumë, amerikanëve dhe aleatëve të NATO -s që kanë sakrifikuar aq shumë,” tha në një deklaratë ish -presidenti amerikan./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara