2604 persona të infektuar me Covid-19 brenda 24 orëve në Zvicër

15:48 | 15 Shtator 2021

Nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka regjistruar 2604 infeksione të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Numri i testeve të kryera është 41,398. BAG gjithashtu raporton 11 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 77 persona të tjerë u shtruan në spital./albinfo.ch./

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara