Emisari britanik, Peach takohet me Lajçakun në Bruksel

18:09 | 1 Shkurt 2023

I dërguari i Britanisë së Madhe, për Ballkanin Perëndimor, Stuard Peach, ka udhëtuar në Bruksel, ku është takuar me ndërmjetësuesin i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Këtë e ka bërë të ditur vet Lajçak përmes një cicërime në Twitter, transmeton arbresh.info

”Shumë i lumtur të mirëpres të Dërguarin special britanik për Ballkanin Perëndimor, Lord Peach në Bruksel sot. Ne patëm një diskutim të thellë për zhvillimet e fundit në rajon. Unë i vlerësoj shumë vlerësimet e tij të sigurisë dhe angazhimin e tij ndaj misionit tonë të përbashkët”, ka shkruar Lajçak.

Shpërndaje në rrjete sociale