Si u rrahën dy të rinjtë shqiptar në Novi Sad, njëri ra në beton nga goditja në kokë, një tjetër u përpoq ta ngrinte atë

08:03 | 9 Tetor 2018

Të rinjtë 19 vjeçarë G. B. dhe Ć. M. me shtetësi shqiptare u rrahën brutalisht natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës në rrugën “Futoška” në Novi Sad.

Gazeta serbe “Blic” shkruan sot se, ata të dy kanë pësuar lëndime të rënda trupore dhe njëri prej tyre është në rrezik për jetë.

“Ć. M. ka lëndime të rënda trupore në formën e një frakture të kokës dhe një dalje të gjakut në tru. Gjendja e përgjithshme është e vështirë dhe masat e kujdesit intensiv po merren për të shpëtuar jetën e tij” – u tha për “Blic” në Qendrën Klinike të Vojvodinës, raporton Arbesh.info.

Miku i tij G.B. gjithashtu pësoi lëndime të rënda trupore ose, siç thonë ata në Qendrën Klinike të Vojvodinës, jeta e tij fatmirësisht nuk është në rrezik.

Siç tha një punonjës në kioskin e ushqimit të shpejtë, i cili ishte dëshmitar i këtij incidenti, gjithçka ndodhi shumë shpejt dhe gjaku ishte në të gjitha anët.

“Kolegu im dhe unë dëgjuam disa britma, dhe kur dolëm jashtë, pamë një djalë që goditi tjetrin në kokën e tij. Ai ra në shpinë dhe pas tij kishte një njollë të përgjakshme në trotuar, ndërsa koka e tij u përplas për beton”, – kujton punëtori.

Ai shton se shoku i tij u rrëzua pranë të lënduarve dhe filloi ta ngrinte atë, dhe një nga abuzuesit e goditi përsëri në kokë.

“Këta ishin të gjithë të rinjtë rreth 20 vjet”/Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme