Një muaj arrest shtëpiak për kryeshefin e Kompanisë Rajonale “Uniteti”

17:41 | 2 Gusht 2019

Kryeshefit të Ndërmarrjes Rajonale të Pastrimit KRM “Uniteti” në Mitrovicë, Gazmend Morina, i është caktuar masa arresti shtëpiak prej 30 ditësh.

Këtë e konfirmoi për Klan Kosovën avokati i tij Musa Damati.

Damati ishte arrestuar dje dhe pas intervistimit në stacionin e policisë është ndaluar në mbajtje për 48 orë.

Sipas Damatit mbrapa arrestimit të klientit të tij qëndron politika e cila po tenton atakimin e punës së bërë nga ana e Kryeshefit Ekzekutiv, Gazmend Morina.

Shpërndaje në rrjete sociale