?LIVE Biznesmenët Shqiptarë të Diasporës dhe Hyland bënë homazhe tek varri i Rugovës

13:52 | 24 Maj 2022

Christopher Hyland dhe biznesmenët shqiptarë nga diaspora kanë bërë homazhe tek varri i ish-presidentit historik, Ibrahim Rugova, në Ditën e Presidentit.

Pra 30 vjetëve, në zgjedhjet parlamentare dhe në zgjedhjet e drejtpërdrejta presidenciale të 24 majit, u zgjodh kryetari i parë i Republikës së Kosovës.

Në vazhdën e aktiviteteve pas homazheve të varri i presidentit Rugova, biznesmenët shqiptarë të diasporës do të takohen me dy kompani në Kosovë në ora 15:00./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale