LG ‘prezanton’ modelin e ri – V30

18:33 | 3 Gusht 2017

LG ka lëshuar një deklaratë për shtyp nga vendi i origjinës së Koresë së Jugut ku përshkruan disa nga karakteristikat që mund të presim nga telefoni i ardhshëm i kompanisë: LG V30.

Të gjitha që LG duhet të tregojnë për ekranin është imazhi i mëposhtëm i pjesës fundore të pjesës së përparme. Këtu mund të shohim skajet e lakuara dhe madhësinë e kornizave të LG V30. Kjo është e vërtetë, LG V30 do të ketë skaj të dyfishtë si Galaxy S8 ose Note i ardhshëm 8.

Së pari, LG V30 do të shfaqë panelin e ekranit P-OLED, që do të thotë se baza për panelin OLED është një shtresë plastike në vend të xhamit të brishtë. Kjo siguron që ekrani nuk do të plasaritet nën pllakën e Gorilla Glass 5 që mbron ekranin. Teknologjia P-OLED gjithashtu i jep LG aftësinë për të lakuar skajet e ekranit.

Tjetra, V30 do të ketë ekranin FullVision të LG-së 2: 1 me një kornizë 20% më të vogël në krye dhe një kornizë më të vogël prej 50% në pjesën e poshtme. Përveç kësaj, logoja LG është zhvendosur nga poshtë ekranit në pjesën e pasme të telefonit. Ne gjithashtu do të shohim të njëjtën rezolucion QHD + (1440 x 2880 px) që ishte në LG G6.

Nëse ju pëlqen të shikoni videot dhe filmat në telefon, do të jeni të lumtur të dini se V30 do të mbështesë rishikimin e HDR10 për përmbajtje me kontraste shumë më të lartë.

gsmarena_002

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara