Kjo është BMW-ja e policisë gjermane

16:37 | 18 Dhjetor 2020

Edhe këtë vit, kompania gjermane AC Schnitzer fiksoi makinën në ngjyrat zyrtare të policisë gjermane.

Çdo vit, AC Schnitzer paraqet një automjet policie si pjesë e ‘Tune It’!

Ishte një garë e fortë e shumë modeleve, madje edhe një BMW i8 hibrid kanë qenë në sfond deri më tani.

Përveç ikonografisë policore, Seria 8 gjithashtu merr detaje karboni duke përfshirë pragjet dhe një spoiler të mirë mbi bagazh.

Nuk kishte asgjë për të bërë në kabinën përveç instalimit të disa detajeve të reja të aluminit.

Sa i përket mekanikës, makina ka një motor 4.4 V8 twin-turbo, i cili mundësohet nga 620 kuaj fuqi dhe 840 Nm.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara