Zyrtare: Sevilla e transferon futbollistin e shumëkërkuar nga Serie A (FOTO)

10:20 | 11 Korrik 2017

Futbollisti i Sampdorias, Luis Muriel ka kaluar testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratën me Sevillan.

Muriel është zyrtarisht futbollist i ri i ekipit nga La Liga.

Kurse, ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Sevillan.

Prezantimi i tij do të bëhet sot nga ora 13:00.

Shpërndaje në rrjete sociale