Google ADS

Zyrtare: Muriel rikthehet në Serie A, nesër testet mjekësore

17:35 | 1 Janar 2019

Sulmuesi i Sevillas, Luis Muriel, ka vendosur të rikthehet në Serie A, më saktësisht te skuadra e Fiorentinës.

Klubi vjollcë ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Muriel, duke mundur kështu konkurrencën e Milanit.

Kolumbiani vjen në Fiorentinë në huazim por me të drejtë blerje. Muriel më herët kishte luajtur në Lecce, Udinese dhe Samdoria, duke pasur gjithsej 165 paraqitje dhe 43 gola të shënuar.

Ai do të jetë nesër në Firencë për t’i kryer vizitat mjekësore.

Shpërndaje në rrjete sociale