Zyrtare: Marchisio pensionohet nga futbolli

15:50 | 3 Tetor 2019

Ish mesfushori i Italisë dhe Juventusit, Claudio Marchisio ka njoftuar për pensionimin e tij nga futbolli profesional.

Marchisio ka konfirmuar se ka lënë pas atletet me anë të një postimi të shkurtër në rrjete sociale pas një konference të veçantë për shtyp, transmeton portali arbresh.info.

“I kam dhënë një premtim një fëmije që ëndërroi të bëhej lojtar futbolli”, ka shkruar 33-vjeçari.

“Do të kisha luajtur deri kur do të kisha ndier një gjë të mrekullueshme në fushë. Nuk po përmbyshja premtimin tim më, kjo është arsyeja pse preferoj të ndalem”

“Pra, faleminderit për ëndrrën, ju më keni dhënë forcë, sukses dhe kënaqësi”

Marchisio është fitues i dy finaleve në Ligë të Kampionëve dhe shtatë titujve në Serie A./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara