Zyrtare: Juventus-i konfirmon largimin e Blaise Matuidi-t

17:24 | 12 Gusht 2020

Juventusi ka konfirmuar se mesfushori Blaise Mautidi, është larguar nga klubi pas tri viteve.

Matuidi fitoi pesë trofe me “Zonjën e Vjetër”, ndërsa ka ndërprerë kontratën, e cila i skadonte në vitin 2021, transmeton portali arbresh.info.

Francezi ka bërë 98 paraqitje në Seria A dhe pas Paulo Dybala-s është lojtari i dytë më me së shumti paraqitje në të gjitha garat.

“Bianconerët” e kanë falënderuar Matuidi-n duke i uruar suksese në të ardhmen.

Lojtari ka arritur marrëveshje me Inter Miami-n e David Beckham-it./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara