Google ADS

Zyrtare: Ferhan Hasani nënshkruan në Arabi me Al Raed

14:07 | 17 Gusht 2018

Ferhan Hasani ka nënshkruar me skuadrën Al Raed nga Arabia Saudite.

Sulmuesi nga Tetiova deri më tani ishte pa klub, por vendosi ta vazhdoj karrierën në Arabi.

Hasani ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me përfitime prej 1.2 milionë dollar apo diçka më shumë se një milionë euro.

Paraprakisht për ‘Bubën’, spekulohej se karrierën do ta vazhdoj në Turqi, por si duket nuk ka mundur të arrijë marrëveshje me klubet turke.

Hasani ishte njëri ndër futbollistët më të mirë te Shkëndija duke i ndihmuar ta rikthejnë edhe titullin kampion të Maqedonisë.

Ai më herët ka luajtur për skuadrën e madhe gjermane Wolfsburg dhe atë daneze Brondby.

Shpërndaje në rrjete sociale