Zyrtare: Fabio Cannavero emërohet trajner i Kinës

18:09 | 15 Mars 2019

Kina zyrtarisht ka emëruar ish kapitenin e Italisë, Fabio Cannavaron, si trajner të tyre të ri.

Kjo është konfirmuar sot (e premte) dhe Cannavaro është larguar nga pozita e tij drejtuese te skuadra kineze Guangzhou Evergrande, transmeton portali arbresh.info.

Megjithatë, mbetet ende e paqartë nëse 45-vjeçari është trajner i përhershëm i Kinës apo marrëveshja e arritur me të është e përkohshme.

Cannavaro zëvendësoi Marcello Lippin, i cili e drejtoi ish mbrojtësin e Juves dhe Italisë drejtë trofeut në kampionatin Botëror 2006, në detyrë.

Ndeshja e tij e parë do të jetë të enjten e ardhshme kundër Tailandës në Kupë të Kinës para finales së mundshme kundër Usbekistanit ose Uruguait./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara