Ylli i ndeshjes, Muric: Në të ardhmen do jemi më të fortë

23:30 | 14 Tetor 2020

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Aro Muric ka folur pas barazimit me Greqinë.

“Dardanët” zhvilluan ndeshje të bukur, derisa ishin të pafat para golit, kurse Muric arriti të ndal penalltinë në minutën e 19-të, shkruan portali arbresh.info.

Pas ndeshjes tha se shpreson që në të ardhmen të qëndrojnë të bashkuar dhe të fortë.

““Ishte një paraqitje e mirë. Ishte shumë e rëndësishme, në veçanti edhe për skuadrën. Shpresoj që në të ardhmen të qëndrojmë së bashku dhe më të fortë”, theksoi ai për Supersport.

Kosova në nëntor zhvillon dy ndeshjet e fundit në kuadër të këtij grupi të Ligës së Kombeve ndaj Sllovenisë dhe Moldavisë./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara