Xhudistja Flaka Loxha, e shtata në Grand Prix “Almada 2023” të Portugalisë

21:08 | 27 Janar 2023

Sporti i xhudos vazhdon ta përfaqësoj Kosovën në arenën ndërkombëtare me rezultate mjaft të mira, ku kësaj radhe shkëlqeu Flaka Loxha.

Shumë xhudistë kanë qenë faktor që emri i shtetit tonë të marrë jehon në të gjithë botën.

Së fundmi sukses nga ky sport ka sjellë edhe Flaka Loxha. Ajo është zgjedhur e shtata në Grand Prix “Almada 2023” të Portugalisë dhe 182 pikë olimpike Paris 2024.

Xhudistja jonë shënoi dy fitore dhe një tjetër e kaloi pa luftë në kategorinë -57 kg.

Komuniteti Olimpik i Kosovës njofton se nesër dhe pasnesër garojnë: Laura Fazliu, Loriana Kuka, Shpati Zekaj dhe Dardan Cena./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale