Wijnaldum: Asnjëri nga lojtarët nuk fjeti pas ndërhyrje të tmerrshme të Van Dijk-ut

22:14 | 20 Tetor 2020

Mesfushori i Liverpool-it, Georginio Wijnaldum ka pranuar se asnjëri nga lojtarët nuk kanë fjetur pas lëndimit serioz të qendërmbrojtësit Virgil van Dijk.

Holandezi dëmtoi ligamentet dhe më shumë gjasa do e humbë tërë sezonin, transmeton portali arbresh.info.

Wijnaldum ka zbuluar se ishte shumë e vështirë që të pranohet, kurse asnjëri prej tyre nuk ka fjetur.

“Ishte më ndryshe se normalja, mënyra si ndodhi ishte e vështirë për ne dhe të gjithë kanë ndjenjë të keqe për të”.

“Asnjëri nga lojtarët nuk ka fjetur. Ishte e vështirë për skuadrën”, deklaroi ai.

Liverpool-i nesër do përballet me Ajax-in në Ligën e Kampionëve./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale