Google ADS

Vinicius reagon pas golit që shënoi ndaj Almerias

16:58 | 22 Janar 2024
D.H

Real Madridi arriti të shënoj fitore me rezultat 3-2 ndaj Almerias, në kuadër të xhiros së 21-të në La Liga.

Në një shumë të kontestuar nga mysafirët, ku shkak i protestave të mëdha trajneri i Almerias u ndëshkua me karton të kuq, shkruan Arbresh.info.

Almeria ka qenë duke fituar me rezultat 2-0 pas pjesës së parë, mirëpo madrilenët gjetën forcën dhe u rikthyen në fund për të triumfuar 3-2.

Goli i Vinicius Jr ishte goli i barazimit dhe ngriti shumë polemika, mysafirët pretendonin se goli u shënua me dorë.

Pas rishikimit me VAR u vendos që goli të qëndroj me arsyen se Vini e ka goditur topin me shpatull.

Një ditë pas kësaj ndeshje Vinicius ka reaguar në rrjetin social X (ish-Twitter).

Ai ka shpërndarë golin e tij dhe në një mbishkrim, ka shkruar se këso goditje ka bërë gjithmonë në plazhin e Copacabanas.

“Golazo!!! Kështu e kam bërë gjithmonë në plazhin e Copacabanas”, ka shkruar ai.

Përveç kësaj situate në këtë ndeshje polemika pati edhe mbi penalltinë që realizoi Jude Bellingham për të ngushtuar epërsinë në 2-1.

Gjithashtu edhe për një gol të anuluar të Almerias i cili po të pranohej, rrjedha e lojës do të merrte kahje tjetër pasi mysafirët do të krijonin epërsinë prej dy golave sërish, pra me rezultatin 3-1./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme