Vettel dhe Leclerc po ia dalin mirë edhe në karantinë

21:09 | 27 Mars 2020

Është mësuar edhe rreth situatës së Sebastian Vettel dhe Charles Leclerc.

Dyshja e Ferrari, Vettel e Leclerc, vazhdojnë të jenë në karantinë, në kohën kur koronavirusi po rrezikon të gjithë.

Lidhur me dy pilotët e Ferrari kanë folur edhe nga skuadra italiane, duke lënë të kuptohet se gjithçka është mirë.

“Dëgjoj çdo ditë nga Seb dhe Charles” ka thënë Binotto, transmeton lajmi.net

“Ata janë mirë, por stëviten dhe janë në formë të mirë” ka shtuar tutje anëtari i skuadrës së Ferrari.

Leclerc dhe Vettel shihen si dy nga favoritët për të triumfuar në këtë edicion, krahë dyshes së Mercedes, Bottas e Hamilton.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara