Uta Ibrahimi merr lëndime serioze, dërgohet në emergjencën e Valbonës

15:29 | 28 Gusht 2019

Alpinistja jonë, Uta Ibrahmi ka pësuar një lëndim të tmerrshëm në këmbë, përderisa po ngjitej në Parkun Kombëtar të Valbonës.

Pra gjatë ngjitjes me alpinistin, Aurel Duka, një shkëmb i madh u shkëput nga një lartësi e caktuar dhe qëllojë në këmbë alpinisten kosovare, përcjellë GazetaBlic.

Ndërkaq në vendin e ngjarjës kanë dalë banorët për rreth dhe alpinistët e tjerë nga kampi aty.

Nga e gjithë kjo alpinistja, Uta është bartur me emergjencë për trajtim me korrekt në ordinacën e fshatit Kukaj në Valbonë.

Shpërndaje në rrjete sociale