UEFA hap një hetim për ‘rastin Negreira’ për Barcelonën

14:11 | 23 Mars 2023

UEFA sapo ka publikuar një deklaratë për shtyp duke njoftuar hapjen e një hetimi kundër Barcelones, e zhytur në një çështje korrupsioni në Spanjë.

Tashmë nën hetim nga gjykatat spanjolle për korrupsion të mundshëm, Barcelona është gjithashtu në rrezik në nivel evropian.

Është ende kjo afera e famshme Negreira në fjalë, me këto miliona të paguara për një ish-arbitër dhe anëtar të komitetit të arbitrave, në këmbim të raporteve për arbitrazhin.

Ky është të paktën versioni i drejtuar nga katalanasit, ndërsa drejtësia spanjolle kërkon pikërisht të dijë nëse ‘Blaugrana’ nuk kanë përfituar nga avantazhe të tjera.

“Në përputhje me nenin 31(4) të rregullores disiplinore të UEFA-s, sot janë emëruar Inspektorët e Etikës dhe Disiplinës të UEFA-s për të hetuar një shkelje të mundshme të rregullave të UEFA-s nga FC Barcelona në lidhje me rastin Negreira”, thuhej në njoftimin e UEFA-

Shpërndaje në rrjete sociale