Tre shqiptarë zënë vend në 11-shen e javës (FOTO)

15:02 | 10 Prill 2017

Armando Sadiku, Ezgjan Alioski (Lugano) e Benjamin Kololli (Lausanne), janë tre shqiptarë në përbërjen e javës së 27-të të elitës së futbollit zviceran.

Alioski realizoi het-trik, kurse Sadiku e Kololli realizuan nga një gol.

Lugano shënoi fitore me rezultat 4:2 ndaj Sionit, sikurse edhe Lausanne me 4:2 në konak të Thun-it. Sipas ‘Blick.ch’, kjo është përbërja e javës së 27-të: Jonas Omlin (Luzern), Vladimir Golemic (Lugano), Milan Vilotic (Grasshoppers),  Benjamin Kololli (Lausanne), Numa Lavanchy (Grasshoppers), Domen Crnigoj (Lugano), Denis Zakaria (Young Boys), Ezgjan Alioski (Lugano),  Nassim Ben Khalifa (Lausanne), Munas Dabbur (Grasshooppers) dhe  Armando Sadiku (Lugano).

Shpërndaje në rrjete sociale