Transfermarkt i zbulon shqiptarët më të shtrenjtë (FOTO)

19:46 | 13 Gusht 2017

Një prej agjencive që merret me vlerën që kanë futbollistët në mbarë botën “Transfermarkt”  ka publikuar formacionin më të shtrenjtë të Kampionatit Shqiptar.

Edhe pse informacionet për Shqipërinë janë të pakta, agjencia e ka marrë guximin edhe e ka nxjerrë një formacion.

Shifra totale e formacionit shkon në 5 milionë e 150 mijë euro, lojtari më i shtrenjtë është Liridon Latifi me çmimin prej 825 mijë eurosh, ndërsa formacioni mbizotërohet nga Skënderbeu dhe Partizani.

Formacioni më i shtrenjtë sipas “Transfermarkt”: Alban Hoxha; Siljanovski- Jashanica-Malota-Mici; Lilaj-Batha; Bregu-Bakaj-Latifi; Xhejms Adeniji.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara