Tottenhami dhe Liverpooli kalojnë tutje në Carabao Cup

22:51 | 27 Tetor 2021

Kanë përfunduar duelet e sotshme te cilat kanë qenë   në kuadër të Kupës Carabao.

Tottenhami ka arritur të shënojë fitore nda Burnley me rezultat minimal 0-1.

Autor i golit ishte Lucas Moura në minutën e 68-të.

Ndërsa Liverpool mposhti Prestonin me rezultat 0-2.

Golin e parë e shënojë Takumi Minamino në minutën e 62-të, kurse golin e dytë e shënojë Divock Origi në minutën e 84-të.

Kurse ndeshja mes West ham dhe Manchester City ka përfunduar me baras, 0-0, andaj ndeshja vazhdon në penallti për të përcaktuar kualifikuesin . /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara