Tifozi në gjendje të dhurojë edhe nënën e tij vetëm për fanellën e Lionel Messit

22:26 | 19 Tetor 2021

Lionel Messi është padyshim njëri nga futbollistët më të dashur për tifozët në afro dy dekada.

Kalimi i superyllit argjentinas te Paris Saint-Germaini e ka shtuar dashurinë e tifozëve të klubit francez për të.

Ndërsa është ëndrra e secilit futbolldashës që është prezent në tribuna për të shikuar një lojë të PSG-së që ta ketë fatin për ta marrë fanellën e tij.

Por, një djalë i vogël ka shkuar shumë më larg me ofertën e tij. Në ndeshjen ndërmjet PSG-së dhe RB Leipzigut, djaloshi mbante një pankartë me një mbishkrim interesant.

“Leo, ma jep fanellën tënde, unë ta jap nënën time”, shkruante në pankartën që mbante djaloshi në dorë, ndërkohë që pranë e kishte nënën e tij.

Lajmet më të lexuara