Tërhiqet shorti për EuroBasket 2022

14:45 | 29 Prill 2021

Sot në Berlin të Gjermanisë është hedhur shorti për ndeshjet e EuroBasket 2022.

Në Euro do të bëjnë pjesë katër grupe (A, B, C dhe D),

Në grupin A, bëjnë pjesë: Spanja, Rusia, Turqia, Gjeorgjia, Belgjika dhe Bullgaria

Në grupin B, bëjnë pjesë: Franca, Lituania, Sllovenia, Gjermania, Hungaria dhe Bosnja Hercegovina

Në grupin C, bëjnë pjesë: Greqia, Italia, Kroacia, Ukraina, Britania e Madhe dhe Estonia

Në grupin D, bëjnë pjesë: Serbia, Çekia, Polonia, Finlanda, Izraeli dhe Holanda

Kampionati Europian nis nga 1 deri më 18 shtator 2022 dhe mbahet në Ceki, Gjeorgji, Itali dhe Gjermani./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara