Tenistja kosovare Arlinda Rushiti mposht rusen Ekatarina Kazionova në “World Tennis Tour”

20:38 | 12 Janar 2022

Ka filluar turneu ITF World Tennis Tour ‘Magic Hotel Tours’ W25 Monastir, i cili po zhvillohet 10-16 Janar 2022 në Monastir të Tunizisë.

Tenistja kosovare, Arlinda Rushiti pas një performance të shkëlqyer ka mposhtur tenisten Top 300 në ranglistën botërore WTA, rusen, Ekatarina Kazionova me rezultat 5-7 6-2 6-3.

Rushiti e cila për momentin renditet e 535-ta në ranglistën botërore WTA, është në formë të jashtëzakonshme, përcjell arbresh.info.

Kujtojmë se Rushiti javën që lam pas shënoi një sukses historik duke arritur në finale të ITF World Tennis Tour  ‘Magic Tour’ W25 Monastir.

 

I urojmë shumë fat dhe suksese në xhirot e radhës

Lajmet më të lexuara