Stadiumi në Tiranë nuk i zuri, tifozët e Romës e mbushin stadiumin e tyre në Itali

22:25 | 25 Maj 2022

Roma e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj Feyenoordit në finalen e Ligës së Konferencës.

Ndeshja e parë dhe historike e kësaj gare po zhvillohet në “Air Albania Stadium”.

Stadiumi në Tiranë nuk i zuri të gjithë tifozët e Romës, të cilët këtë ndeshje janë duke e ndjekur nga stadiumi i tyre në “Olimpico”.

Edhe “Olimpico” është mbushur nga romakët, të cilët kanë krijuar një atmsoferë fantastike.

E atmosfera u elektrizua edhe më shumë në minutën e 32-të, kur Nicolo Zaniolo e kaloi Romën në epërsi.

Lexo edhe:

Shënohet goli i parë në finalen e Conference League

 

Shpërndaje në rrjete sociale