Google ADS

Spanja-Italia në kërkim të tri pikëve, publikohen 11-shet startuese

20:09 | 20 Qershor 2024
D.H

Spanja dhe Italia luajnë ndeshjet e dytë të grupit të B në kuadër të Euro 2024.

Ndeshja fillon nga ora 21:00, shkruan Arbresh.info.

Teksa tani më janë publikuar 11-shet startuese.

Spanja ndeshjen e nis me këtë formacion: Simón; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella; Pedri, Rodri, Fabián Ruiz; Lamine Yamal, Morata, Nico Williams

Teksa italianët do të luajnë me këtë 11-she: Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco; Jorginho, Barella; Chiesa, Frattesi, Pellegrini; Scamacca

Kujtojmë se Spanja ndeshjen e parë e fitoi ndaj Kroacisë 3-0, kurse Italia mposhti 2-1 Shqipërinë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale