Spanja demolon Lihtenshtajnin, e mposhtë sërish 8 me 0 (VIDEO)

23:02 | 5 Shtator 2017

Spanja është një hap afër Kampionatin Botëror në Rusia pas fitores 8 me 0 ndaj Lihtenshtajnit në Vaduz.

Alvaro Morata dhe Iago Aspas ka shënuar nga dy herë në ndeshjen e mbrëmjes të së martës kur Spanja demoloi Lihtenshtajnin me një fitore të thellë, shkruan portali arbresh.info.

Vetëm katër ditë pas super performancës në Santiago Bernabeu, ku rivali i Grupit G – Italia pësoi me rezultat 3 me 0, skuadra e Juel Lopeteguit shfaqi sërish një paraqitje të shkëlqyer.

Sergio Ramos, Isco, David Silva dhe Goppel me autogol ishin golashënuesit e tjerë për spanjollët.

Me një rezultat të tillë, përfaqësuesja e Spanjës ka mposhtur edhe Lihtenshtajnin një vit më parë në të njëjtë datë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara