Shtyhen sërish testet mjekësore të El Shaarawyt te Roma

15:01 | 26 Janar 2021

Stephan El Shaarawy vazhdon të presë për të kryer testet mjekësore me Romën.

Sky Sport Italia raporton se ai është ende pozitiv me koronavirusin dhe kjo është arsyeja e shtyrjes së testeve mjekësore.

Reprezentuesi italian ka vendosur të kthehet në Olimpico, por thuhet se ka rezultuar pozitiv për COVID-19 para se të mund të kryente ekzaminimet mjekësore.

Kjo do të thotë që ish-anësori i Milanit duhet të presë derisa të jetë merr rezultatin negativ për ta kompletuar transferimin e tij në kryeqytetin italian.

El Shaarawy ka qenë pjesë e Romës prej vitit 2016 deri në vitin 2019, kur u largua për të luajtur në Kinë për dy sezone tjera. /Gazeta Express/

Lajmet më të lexuara