Shqiptarët e Osijekut e elimionojë PSV-në (VIDEO)

23:36 | 3 Gusht 2017

Osijeku ka arritur të shënojë fitore të madhe edhe në ndeshjen e kthimit ndaj gjigantit holandez, PSV Eindhoven. 

Kroatët kanë arritur për herë të parë në histori të klubit “Play-Off” e Ligës së Evropës pas triumfit me rezultat të përgjithshëm 2-0.

Te gjiganti kroat luajnë edhe dy futbollistë shqiptarë, Eros Grezda dhe Muzafer Ejupi, të cilët kanë kontribuar në fitoren e Osijekut, përcjellë Telegrafi.

Golin e vetëm të takimit sonte e ka shënuar Petar Bockaj, ndërsa Ejupi ka qenë për 90 minuta në fushë kurse Grezda u zëvendësua në kohën shtesë.

Edhe Skënderbeu dhe Shkëndija e Tetovës janë kualifikuar në fazën e mëtejme të kësaj gare ndërsa nesër do të mund ta mësojnë kundërshtarët e radhës.

https://www.youtube.com/watch?v=6-h1ngOZTjs