Shkëndija ‘luan tenis’ ndaj Pelisterit, titulli më pranë

22:20 | 15 Prill 2018

Shkëndija ka marrë një fitore tenistike në transfertën ndaj Pelisterit dhe ka shkuar edhe më pranë titullit kampion, të cilin mund ta sigurojë të paktën 5-6 javë para fundit të kampionatit.

Kuqezinjtë nga Tetova triumfuan 0-6 në takimin e javës së 27, ndërsa shënuan plot 6 futbollistë të ndryshëm. Serinë e golave e hapi Bojku, për të vijuar më pas me Fazlagiç, Bejtullai, Junior, Alimi dhe Radeski.

Skuadra e drejtuar nga Qatip Osmani përfitoi edhe nga ndalesa e Vardarit, që nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 dhe çoi në 20 pikë distancën nga vendi i dytë.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara