Google ADS

Sergio Ramos afër rikthimit në futbollin ndërkombëtar

22:36 | 5 Shkurt 2023
E.H

Trajneri i ri i Spanjës, Luis de la Fuente do të takohet me mbrojtësin veteran Sergio Ramos këtë javë për të parë nëse lojtari i tyre me më shumti paraqitje në histori te Furia e Kuqe do të bëjë një rikthim të bujshëm kundër Skocisë muajin e ardhshëm.

Skocia përballet me spanjollët në ndeshjen e tyre të dytë në kualifikime për Euro 2024 në Hampden, pas ndeshjes së tyre të parë kundër Qipros.

Mbrojtësi i PSG-së tani është 36 vjeç dhe nuk është përfshirë në skuadrën e Spanjës për dy vjet, pasi ai fitoi ndeshjen e tij të 180-të.

Por, ai gjithmonë ka insistuar se ai mbetet i disponueshëm për përzgjedhje dhe rikthimi i tij ndërkombëtar duket se do të konfirmohet javën që po vije, kur të takohet me trajnerin e ri të Spanjës, shkruan telegrafi.

Ish-ylli i Real Madridit ka bërë 26 paraqitje për PSG-në këtë sezon dhe Ramos, i cili ka fituar një Kupë Bote, dy kampionate evropiane dhe katër tituj të Ligës së Kampionëve – do të rifillojë karrierën e tij ndërkombëtare me një ndeshje në Glasgoë, pasi Spanja do të luajë kundër Norvegjisë.

Ndeshja në Hampden do të vijë dy ditë para se Ramos të mbushë 37 vjeç.

Shpërndaje në rrjete sociale