Google ADS

Salah me Egjiptin në finale të Kupës së Kombeve të Afrikës

22:51 | 3 Shkurt 2022

Ndeshja e gjysmëfinales së Kupës së Kombeve mes Kamerunit dhe Egjiptit ishte një ndeshje e jashtëzakonshme.Dy kombëtarët nuk kanë mundur të gjejnë një gol të vetme për 90 minutat e parë, ndërsa kanë vazhduar në vazhdime.

Por, as vazhdimet nuk ishin të mjaftueshme, andaj kanë vazhduar drejt penalltive.

Kameruni ishte kombëtarja e parë e cila fillojë me penallti.

Vendasit nuk ishin aq të mirë nga pika e bardhë e penalltisë, ku prej katër sosh, i kanë humbur tri prej tyre.

Ndërsa Egjipti, janë treguar shumë të saktë duke shënuar të gjitha penalltitë.

Tashmë janë mësuar dy kombëtarët të cilët do të garojnë për Kupën e Afrikës dhe ata janë Senegal-Egjipt.

Finalja do të zhvillohet më 6 shkurt në ora 20:00. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale