Google ADS

Rubin Kazani merr ofertë nga klubi i Serie A për Dakun

14:42 | 9 Korrik 2024
D.H

Mirlind Daku ka qenë një prej futbollsitëve më protoganistëve kryesorë tek Rubin Kazani këtë sezon.

Daku në sezonin e fundit ka shënuar 10 gola dhe ka shtuar katër asistime në 33 paraqitje në kampionatin rus.

Forma e mirë e tij ka rënë në sy të klubit italian Cagliari ku ka dërguar edhe ofertë për sulmuesin nga Gjilani.

Sipas mediumit rus Match TV, Rubin Kazani ende nuk është përgjigjur në ofertën e klubit italian.

Sulmuesi gjilanas ka kontratë të vlefshme me Rubin Kazanin deri në verën e vitit 2026./Arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme