Rekord i habitshëm i Quique Sanchez kundër Atleticos

09:22 | 22 Prill 2017

Espanyol luan sot me Atleticon (20:45) në stadiumin RCDE, një mundësi e mirë për të shtuar gjasat që të jetë në sezonin e ardhshëm të Evropës.

Por një fakt interesant është që trajneri i Espanyol nuk njeh humbje si trajner kundër Atleticos, transmeton portali arbresh.info.

Në shtatë raste dhe me tre ekipe të ndryshme ai është përballur me trajnerin madrilen Vicente Calderon në karrierën e tij si trajner i Primeras.

Dhe bilanci tregon një rekord prej dy fitoreve, pesë barazime dhe asnjë humbje.

Siç duket Quique ka formulën për të ndalur Atleticon. Ai do ta provojë për të tetën herë, dhe do ta kërkojë fitoren e tretë për të vazhduar ëndrrën drejt Evropa Ligës./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara