Reali tregon çmimin e Moratas

13:58 | 9 Qershor 2017

Alvaro Morata mund të largohet këtë sezon nga Real Madridi, por vetëm për 100 milionë euro.

Sulmuesi spanjoll ka zhvilluar një sezon pozitiv duke shënuar 19 gola me Realit, por ka qenë një zëvendësues i Karim Benzemas.

Minutat e pakta dhe roli i rezervistin kanë bërë që Morata të mendoj largimin dhe tani edhe Mbretërit janë gati ta lënë të lirohet.

Sipas gazetës Sport, Reali janë përgatitur ta shesin spanjollin, por vetëm për një shifër prej 100 milionë euro apo 87.7 milionë funteve.

Manchester United dhe Milan i prijnë garës për shërbimet e Moratas, i cili dëshiron të luaj rregullisht në ekipin e parë për sezonin e ardhshëm.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara