Real Madrid  të bindur për transferimin e dyshes franceze

09:36 | 14 Tetor 2021

“Mbretërit” kanë shprehuri interesim mjaftë të madh për të transferuar dy francez, Kyliam Mbappe dhe kylian Mbappe.

Më herët është përfolur mjaft shumë  për transferimin e tyre, andaj, madrilentët tanimë janë duke e llogaritur transferimet si prioritet kryesor.

Madrilenët kanë shpenzuar shumë  pak në merkato gjatë viteve të fundit.

“The Sun” ka raportuar se madrilenët janë të bindur që të transferojnë dyshen  verën e ardhshme.

Ndërsa të dy futbollistet janë në fund të vitit të kontratës së tyre.

Edhe pse Klubet, Manchester United dhe Paris Saint-Germain janë duke krijuar bisedime me lojtarët, ende nuk kanë ndonjë marrëveshje për rinovimet e kontratave. /arbrehsh.info/

Lajmet më të lexuara