Google ADS

Real Madrid konfirmon lëndimin e Jamesit

17:43 | 26 Gusht 2019
Arbresh Info

Reeal Madridi ka konfirmuar që James Rodriguez ka marrë një lëndim në kofsh

Mesfushori kolumbian do të mungojë në udhëtimin e tij në Villarreal të dielën dhe është në dyshim për ndeshjen kundër Brazilit dhe Venezuelën në shtator.

“Pas testeve që janë bërë sot në James Rodriguez nga shërbimi i mjekësor në Real Madrid dhe është diagnostikuar me një lëndim në muskul të këmbës së djathtë. Rikuperimi dhe koha e tij do të lajmërohet më vonë”, ka thënë klubi në një deklaratë të tyre.

James është detyruar që të largohet nga ndeshja Real Valladolid të shtunën në paraqitjen e tij të parë në Real Madrid pas dy viteve.

James i bashkohet Marco Asensio, Eden Hazard, Brahim Diaz, Rodrygo Goes, Ferland Mendy, Luka Jovic dhe Thibaut Courtois  të cilët janë duke u trajtuar nga lëndimit në Los Blancos. /GazetaExpress/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme