Real Madrid 5:2 Real Sociedad, notat e lojtarëve

22:50 | 10 Shkurt 2018

Real Madridi ka siguruar tri pikë të plota mbrëmjen e sotme (e shtunë) me një fitore të thellë në Bernabeu.

Kampioni në fuqi i Spanjës ka mposhtur me rezultat 5 me 2 Real Sociedadin në takimin e zhvilluar në kuadër të xhiros së 23-të në La Liga, shkruan portali arbresh.info.

Cristiano Ronaldo me një paraqitje fenomenale dhe hat-trick (27′) (37′) (80′) është lojtari me notën më të lartë. Superylli i ‘Los Blancos është vlerësuar me notën më të lartë të mundshme (10).

Te skuadra e Zinedine Zidanes janë vlerësuar lartë edhe yjet si Toni Kroos (8.5), Lucas Vazquez (8.7), Marcelo (7.5) dhe Benzema (7.0).

Lojtari me notën më të lartë te mysafirët është Illarramendi (7.6), i cili realizoi golin e dytë për skuadrën e Eusebio Sacristanit.

Lojtari me notën më të dobët është portieri i Real Sociedadit, Geronimo Rulli (4.5)./arbresh.info/

Real Madrid 5:2 Real Sociedad, notat e lojtarëve

Lajmet më të lexuara