PSG në ‘frymën e fundit’ mposht Lyonin e Shaqirit

22:42 | 19 Shtator 2021

PSG në fundin e takimit ka arkëtuar pikët e plota ndaj Lyonit.

PSG që u pa favorit në letër, fitoi krejt në fund me rezultat 2 – 1

“Parisienët” dominuan në pjesën e parë duke sulmuar gjatë gjithë kohës me treshen Neymar, Messi dhe Mbappe.

Argjentinasi rrezikoi disa herë, sidomos përmes gjuajtjes së lirë, ku goditi shtyllën, por të pafat.

Ndërsa, Lyon provoi përmes Xherdan Shaqirit, goditja e të cilit u ndal nga Gianluigi Donnarumma.

Ishte Lucas Paqueta që pas një asistimi të Ekambit në mënyrë fenomenale realizoi për 0 – 1 (54′).

Ndërsa, Neymar barazoi rezultatin duke shënuar nga pika e bardhë (66′).

Tutje, Shaqiri u zëvendësua në minutën e 79-të.

Kur mendohej se do mbyllej me këtë rezultat, i inkuadruari Mauro Icardi doli në skenë duke i sjellë fitoren “Parisienëve” (90+2).

Me këtë fitore, PSG mbetet lider me 18 pikë, derisa Lyon renditët në pozitën e nëntë me tetë sosh.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara