Probleme për Barcelonën, Umtiti e Pique do mungojnë ndaj Getafe

19:10 | 10 Shkurt 2020

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien do të këtë punë të vështirë këtë vikend kundër Getafes.

Pos Clement Lenglet, i cili do mungojë sepse u ndëshkua me të kuq në fitoren ndaj Real Betis, dyshja qendërmbrojtëse Gerard Pique dhe Samuel Umtiti do mungojnë për shkak të lëndimeve.

Sipas AS, asnjëri nga lojtarët nuk u stërvit me grupin të hënën, gjë që ka bërë të këtë mendime se nuk do luajnë në vikend.

Dy qendërmbrojtësit do të kontrollohen nga stafi mjekësor pastaj do të shihet nëse do t’iu jepet e drejta për të luajtur.

Nëse ndodh kjo gjë, atëherë do këtë probleme të mëdha për kampionin e Spanjës sepse Getafe këtë sezon është në formë të mirë duke u renditur në pozitën e tretë në tabelë./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara