Porto vazhdon me interesimin për Riqui Puig

16:21 | 28 Shtator 2020

Porto është duke vazhduar të provojë të transferojë mesfushorin e Barcelonës, Riqui Puig.

Qendërmesfushori pavarësisht që impresionojë edicionin e kaluar dhe në përgatitjet parasezone ishte në top formë, nuk është në planet e Ronald Koeman-it, transmeton portali arbresh.info.

Thuhet se gjiganti portugez do bëjë një ofertë këtë vikend për Puig, që ndeshjen e fundit ndaj Villarreal-it qëndroi në stol.

21-vjeçari edicionin e kaluar bëri 12 paraqitje për Barcelonën, kurse shihet si ndër talentët më të mirë të akademisë ‘La Masia’.

Mbetet të shihet e ardhmja e lojtarit, derisa është i hapur të qëndrojë përsëri të Barcelona B./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara