Pioli pritet të nënshkruajë kontratë të re me Milan, këto do të jenë opsionet e kontratës së tij

14:32 | 25 Nëntor 2021

Sipas raportimeve të fundit, AC Milan do të njoftojë zgjatjen e kontratës së Stefano Piolit brenda 48 orëve të ardhshme.

“La Gazzeta dello Sport” raporton se Pioli dhe Milan kanë një marrëdhënie të mrekullueshme së bashku dhe ata janë të gatshëm ta zgjasin atë përtej afatit aktual kontraktual të qershorit 2022.

Nuk ka pasur kurrë ndonjë nxitim, sepse Pioli nuk ka ndërmend të largohet, por nga ana e “Elliott Management” ata e shohin këtë si një njohje logjike për punën që ka bërë.

Drejtori i përgjithshëm, Ivan Gazidis u kthye në Milano nga New York në fillim të kësaj jave pas një kursi trajtimi mjekësor dhe sot do të jetë dita që Poli duhet të vendosë stilolapsin në letër për marrëveshjen e tij të re.

Kishte tre opsione në tryezë: një rinovim për një vit, një vit me një opsion për një të dytë dhe zgjatje dy-vjeçare.

Pioli fiton 2 milionë euro neto në sezon plus 500 mijë euro bonuse përmes kualifikimit për Ligën e Kampionëve në marrëveshjen e tij aktuale.

Por, marrëveshja e re është diku mes 3-4 milionë euro përfshirë bonuset./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara