Pesë lojtarët të cilët mund ta zëvendësojnë Philipe Coutinho në Liverpool

17:50 | 3 Janar 2018

Mefushori brazilian, Philipe Coutinho, ka vendosur të mos paraqitet më në fanellën e Livepoolit, pasi dëshiron të transferohet në Barcelonë.

Coutinho ka qenë në top formë këtë sezon për skuadrën e Jurgen Klopp dhe është një pikat kyçe e skuadrës.

25 vjeçari këtë sezon ka shënuar 12 gola në 18 paraqitje deri më tani, por si duket ai tashmë ka marr vendim që të mos luajë më për fanellën e famshme të Liverpoolit.

Ai nuk ka udhëtuar me pjesën tjetër të skuadrës për derbin e qytetin ndaj Evertonit, që do të zhvillohet këtë të premtë.

Tashmë mediat angleze kanë bërë një listë prej pesë futbollistëve, që mund të zëvendësojnë atë në mesfushën e Kloppit. /arbresh.info/

Dani Ceballos – Real Madrid / Talenti spanjoll u transferua këtë sezon në Santiago Bernabeu por nuk ka arritur të bëjë vend në formacionin e Zidane.

Dani Ceballos (Real Madrid) - Reports suggest Liverpool have made Ceballos one of their main transfer targets after the Spaniard fell out with boss Zinedine Zidane over a lack of game time

Thomas Lemar – AS Monaco / Lemar konsiderohet si zëvendësuesi adekuat i Coutinhos dhe besohet se ai pëlqen të skuadrën nga qyteti i Beatles.

Thomas Lemar (Monaco) - After reportedly turning down a move to Arsenal in the summer, the 22-year-old has struggled for consistency in a weakened Monaco side and might need a switch to a more creative team in order to get back to his best

Julian Draxler – PSG / Draxler me ardhjen e Neymar, ka humbur vendin në formacionin e PSG dhe pritet të largohet.

Julian Draxler (PSG) - The 24-year-old has failed to hold down a regular starting place in Unai Emery's star-studded outfit, so might be attracted to the idea of replacing Coutinho and becoming a main man at Anfield

Gelson Martines – Sporting Lisboa / Martines ka ‘shpërthyer’ këtë sezon dhe ka një shpejtësi marramendëse dhe i përshtatet lojës së Klopp.

Gelson Martins (Sporting Lisbon) - Whilst he wouldn’t be a direct replacement for Coutinho, Sporting’s 22-year-old winger has frightening pace and could flourish in Klopp’s counter-attacking system

Manuel Lanzini – West Ham United / Lanzini është forca kreative e skuadrës së Ëest Ham dhe vlerësohet mjaftë lartë në futbollin anglez.

Manuel Lanzini (West Ham) - The Argentine has been West Ham’s primary source of creativity since the departure of Dimitri Payet, and could be a bargain with a reported asking price of £40m

 

Lajmet më të lexuara