Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Greqi – Kosovë

21:32 | 14 Tetor 2020

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit Greqi – Kosovë.

Ndeshja ishte mjaftë interesante me të dy skuadrat që kishin raste të bukura, por s’ia dolën t’i konkretizojnë, shkruan portali arbresh.info.

Vendasit kishin rastin e artë në ndeshje, por Aro Muric arriti të mbrojë penalltinë e Bakasetas nga pika e bardhë në minutën e 18-të.

Grekët gjithashtu shënuan edhe një gol, por u anulua shkaku i pozitës jashtë loje.

Nga ana tjetër, “Dardanët” provuan përmes Benjamin Kololli-t dhe Lirim Kastratit, por nuk ia dolën të gjejnë rrugën drejt golit.

Për gjithçka lidhur me ndeshjen, portali arbresh.info, do t’iu mbajë të informuar./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara