Pamje nga festa e Lionel Messit pasi pranojnë Topin e 7 të Artë

16:45 | 30 Nëntor 2021

Mbrëmë Lionel Messi zyrtarisht arriti të fitoj Topin e Artë për të 7-tën herë në karrierën e tij.

Ai arriti të mposht polakun, Robert Lewandowski në ceremoninë  e mbajtur  në “Théâtre du Châtelet” në Paris të Francës.

Pas ceremonisë, në shtëpinë e argjentinasit është mbajtur një festë e madhë,  sipas mediave të huaja të ftuar kanë qenë vetëm shoqëria e ngushtë e Messit dhe lojtarët e Pairs Saint-Germain. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara