Notat e lojtarëve, Shqipëria 0-1 Poloni

00:08 | 13 Tetor 2021

Shqipëria ka pësuar humbe me rezultat 1-0 nga Polonia në ndeshjen e vlefshme për fazën kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Kuqezinjtë me një fitore do të afroheni për fazën play-off që ta mbetet vetëm një ëndërr.

Goli i vetëm u shënua në minutën e 77-të të ndeshjes kur Mateusz Klich harkoi bukur në zonë duke e gjetur Karol Swiderski, i cili shënoi për 1-0.

Sa i përket lojtarëve vetëm Ylber Ramadani (7.2) dhe Marash Kumbulla (7.1) kanë marr nota më pozitive.

Jan Bednarek ishte më i miri në fushë me notën 7.6, ndërsa më i dobët në fushë ishte Robert Lewandowski me notën 6.4.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara