Notat e lojtarëve: Juventus 2-1 Parma, Ronaldo protagonisti kryesor

23:08 | 19 Janar 2020

Juventusi ka marrë pikë të plota në përballjen ndaj Parmas për t’u shmangur në krye të tabelës nga përcjellësi Inter.

Duke qenë skuadra fituese, Zonja e vjetër ka marrë notë mesatare më të lartë (6.97) në krahasim me ekipin mysafir (6.48).

Lojtari i ndeshjes ishte golashënuesi i dyfishtë Cristiano Ronaldo (9.4), ndërsa pas tij renditen asistuesit Paulo Dybala (7.2) dhe Blaise Matuidi (7.2).

Më i miri te Parma ishte Andreas Cornelius (7.4) që hyri nga banka rezervë për të shënuar, ndërsa lojtari me notën më të ulët në ndeshje është sulmuesi Roberto Inglese (5.8).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

 

/Telegrafi/

Lajmet më të lexuara